Skocz do zawartości

Zdjęcie

Masz problem z Windowsem? Napisz!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 slawk0

slawk0

Użytkownik

• 34 postów

Napisany 10 sierpień 2017 - 01:08

Jeżeli macie problem ze swoim ulubionym systemem operacyjnym i nie wiecie co zrobić, napiszcie tutaj a postaram się wam pomóc :)

#2 Muj

Muj

Użytkownik

• 48 postów
  • MiastoCieszyn

Napisany 10 sierpień 2017 - 15:21

WINDOWS 10

dlaczego czasmi w task manager, pokazuje mi zapełniony hard drive w 100procentach? 

#3 slawk0

slawk0

Użytkownik

• 34 postów

Napisany 11 sierpień 2017 - 00:43

WINDOWS 10

dlaczego czasmi w task manager, pokazuje mi zapełniony hard drive w 100procentach? 

Menadżer zadań, z tego co się orientuje pokazuje procent bufora dla dysku w danej ramce czasowej,

Przyczyn może być wiele, od niepotrzebnego softu, który cały czas dostaje przydział buforu aż do złośliwego oprogramowania.

Bardzo często usługa Windows Update powoduję zapełnienie odczytu/zapisu dysku procesem svchost.

O ile nie jest to ciągłe to raczej nie ma się czym obawiać. Jak mniemam dysk HDD?

#4 Muj

Muj

Użytkownik

• 48 postów
  • MiastoCieszyn

Napisany 11 sierpień 2017 - 01:54

Dobra, ziomuś XD piszesz jak do nerda, po wpisaniu w google, 1wsza strona opisuje te przyczyny co ty.

Dobra inaczej, chodzi mi czy cos wiesz o zaawansowanych host controllerach PCI express a dokladnie AHCI PCI, modele włączają sie w skrzynce StorAHCI.sys i trzeba przez wejscie klawisz windowsowy + X wejsc w device manager i sprawdzic soft SATA AHCI kopiujesz zawartosc od /VEN i wklejasz do regetid wpisywany w wierszu polecen, tylko nie napisze ci teraz calego kodu bo jestem w pracy na telefonie.
A ogolnie ustalam i wklejam polozenie tego kontrolera i zmianiam numery ktore kazdy dysk ma przypisane indywidualnie.
Po restarcie komputera wyskakuje błąd z niezgodnościa dysku i musze przywracać stan z przed 2godzin.

Kod podesle w domu jak wstane.
Dysk SSD :)

#5 slawk0

slawk0

Użytkownik

• 34 postów

Napisany 11 sierpień 2017 - 04:32

Dobra, ziomuś XD piszesz jak do nerda, po wpisaniu w google, 1wsza strona opisuje te przyczyny co ty.

Dobra inaczej, chodzi mi czy cos wiesz o zaawansowanych host controllerach PCI express a dokladnie AHCI PCI, modele włączają sie w skrzynce StorAHCI.sys i trzeba przez wejscie klawisz windowsowy + X wejsc w device manager i sprawdzic soft SATA AHCI kopiujesz zawartosc od /VEN i wklejasz do regetid wpisywany w wierszu polecen, tylko nie napisze ci teraz calego kodu bo jestem w pracy na telefonie.
A ogolnie ustalam i wklejam polozenie tego kontrolera i zmianiam numery ktore kazdy dysk ma przypisane indywidualnie.
Po restarcie komputera wyskakuje błąd z niezgodnościa dysku i musze przywracać stan z przed 2godzin.

Kod podesle w domu jak wstane.
Dysk SSD :)

Z tego co się orientuje, to ahci przypisuje i steruje kernel, jezeli masz taki problem to na 90% jest to wina samego sterownika.

Flashuj najnowszy bios z sterownikiem chipsetu i kontrolera ahci o ile taki jest dostępny. Trochę mnie dziwi, bo to niby jest PnP :)

Problem występuje od jakiegoś momentu czy od kąd postawiłeś system to tak jest?

BTW, napisałem ci program o który prosiłeś, konsolowy w cpp jak chcesz mogę go przerobić na c albo c#

#6 Muj

Muj

Użytkownik

• 48 postów
  • MiastoCieszyn

Napisany 11 sierpień 2017 - 16:43

PnP chyba nie ma nic wspólnego z hard drivem jesli chodzi o ten przypadek XD juz wszystko ok, SATA wpisany w regedit HKEY_LOCAL_MACHINE/system32 i nie wybija juz pamięci.

Jakbys mogl na C# to byloby jeszcze lepiej

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników