Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka zmian do przedyskutowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
5 odpowiedzi na ten temat

#1  AbbadoN

AbbadoN

Wschodząca Gwiazda

• 77 postów

Napisany 08 maj 2019 - 21:12

Witam!

Piszę ten temat z myślą o serverze i jego przyszłości. Póki co server jest po prostu nijaki, mapy powtarzają się w kółko, a jedyną atmosferę tworzą gracze, którzy niestety często wybierają inną alternatywę, gdy tylko taką odkryją przez co server się ostatnio wyludnia [oczywiście też z innych powodów, ale ich nie będę w tym temacie poruszał].

Przede wszystkim chciałbym przerwać tę passę grania w kółko tych samych map. Jak nie awp_fort_lego, to awp_orange, awp_lego_9, awp_india, awp_kox, jakby było tylko 5 map na serverze, ale nie ma czemu się dziwić. Pula map jest po prostu bardzo mała. Ostatnio chodzę po serverach awp i łapie jakieś ciekawe mapy, ale przydałoby się sukcesywnie i stopniowo przynajmniej podwoić liczbę map, by menu wyboru mapy stało się w jakikolwiek sposób atrakcyjne, a nie tylko 'szybko 4 bo i tak co za różnica'.

Mam kilka pomysłów również na wgranie kilku pluginów, które uatrakcyjniłyby rozgrywkę, to znaczy:

https://go-code.pl/t...oscopedetector/ plugin wyświetlający informację o trafieniu przez gracza tak zwanego noscopea. Czasem wieczorem lub gdy jest mała ilość osób wpadamy na pomysł by grać np only noscope, lub noscope w pojedynku 1v1. Fajnie by było mieć pewność, że przeciwnik nie oszukał :) Poza tym trafienie noscopea w normalnej grze gdy inni scopeują moim zdaniem zasługuje na uhonorowanie chociażby ifnormacją na czacie :D

https://go-code.pl/t...lockteamchange/  plugin blokujący zmianę teamu. Na serverze jest autobalans drużyn, więc nie ma sensu by gracze mogli je zmieniać. A czasami trafi się średniorozgarnięty gracz lub gracz chcący zmienić drużynę na dominującą, a nie zawsze jest admin by takie zachwoanie penalizować,

https://go-code.pl/t...sgo-knife-duel/ plugin dodający możliwość stoczenia pojedynku na noże w sytuacji 1v1. Nożowanko to u nas na serverze juz tradycja, kilka szkół i stylów się przewija xD zatem fajnie byłoby dodać opcje zmierzenia się na noże jako urozmaicenie, przerywnik od awp :D

https://go-code.pl/t...jest-wyciszony/  plugin na wyciszenie graczy gdy admin mówi. Plugin czysto porządkowy, przydatny na każdym serverze :)

^ oczywiście nie jestem specem od pluginów i nie sprawdzałem ich działania, być może niektóre będzie trzeba jakoś zamieszać czy tam coś xD

Dodatkowo apropo samych noscopeów, jak już wspomniałem wyżej trafienie noscoepa jest moim zdaniem warte uhonorowania, dodałbym plus 1 punkt do rankingu za każdego trafionego noscopea tak jak w przypadku headshoota. Tak samo w przypadku zabicia jakiś większych ilości graczy w danej rundzie albo największą liczbe mvp na mapie. Oczywiście nie przesadzałbym z tymi bonusami, za każdą sprawe +1 punkcik tak niecobardziej symbolicznie, ale zawsze.

Myślę także, że możnaby było pomyśleć o Vipie, aby nie był tylko pustą rangą lub wykupieniem sobie slota, warto by było dodać vipowi chociażby zmiane modelu postaci lub jakieś duperele jak czapke czy laser przy strzale. Tak by ludzie grający często chcieli go kupić, a to napewno pomoże serverowni istnieć bardziej żywo :)

To wszystko tylko kilka pomysłów wymyślonych w sumie w niedługim czasie obserwując konkurencje lub sytuacje na serverze. Ułamek tego co moglibyśmy wprowadzić, by server był bardziej atrakcyjny. Pytanie czy nam się chcę i czy chcemy mieć atrakcyjny server :P

Ps: Już tak offtopując, prosiłbym by w temacie wypowiedziały się jedynie osoby zainteresowane tym serverem, lub administracja :) darujmy sobie wypowiedzi typu 'super pomysł, napewno pomoże' osób, których gametracker nie wykrywa. Pozdrawiam :)

76561198119374316.png

#2  Bulgarian

Bulgarian

No-Life

• 10078 postów

Napisany 08 maj 2019 - 21:45

Mapami miałem się ostatnio zająć ale wypadło mi parę spraw. Także mapy na pewno się pojawią.

Co do informacji o trafieniu noscope również mogę sprawdzić jak to działa i to dodać całkiem spoko opcja w końcu serwer AWP.

Co do tych PKT to nie wiem jak wygląda sprawa z pluginem Rankingu lecz gdy będzie możliwość dodatkowego PKT do ranku za noscope również ogarnę.

Zmiana teamu jest mało istotna ponieważ jest to serwer na zasadzie FFA i mało istotne jest czy wygramy czy przegramy, gramy głownie dla siebie i swoich umiejętności, lecz tutaj również sprawdzę ustawienia pluginu i spróbuję to zablokować.

Plugin na noże raczej się nie pojawi ponieważ są jakieś problemy z tym pluginem, mieliśmy już wgrywać plugin na Noscope Duel ale do dziś nie dostałem odpowiedzi autora, który powinien naprawić niedziałający plugin.

Co do ViP nie chcemy iść w niepotrzebne pierdoły na serwer jak Skiny Postaci, uważam że jest to coś zupełnie zbędnego a wręcz może sprawiać sporo problemów z działaniem samego serwera i wpływać na FPS. Ja osobiście nie lubię takich pierdół na serwerze bo gdy idę zagrać gdziekolwiek to tylko aby potrenować umiejętności na Normalnych Modelach etc z CS:GO.

[oczywiście też z innych powodów, ale ich nie będę w tym temacie poruszał]

Ta gra jest po prostu na wymarciu i z tym nie zawalczymy. Widać to nie tylko po naszych serwerach CS:GO, dodatkowo teraz jest okres Letni i jak co roku aktywność jest mniejsza.

Lecz nie sprawi to wyłączenia sieci, którą tworzymy już od kilku lat :)

Cs-NaBani.pl / FaceBook.com/JaroSound

bulgarytobe.png

#3  AbbadoN

AbbadoN

Wschodząca Gwiazda

• 77 postów

Napisany 08 maj 2019 - 23:02

Ta gra jest po prostu na wymarciu i z tym nie zawalczymy. Widać to nie tylko po naszych serwerach CS:GO, dodatkowo teraz jest okres Letni i jak co roku aktywność jest mniejsza.

Lecz nie sprawi to wyłączenia sieci, którą tworzymy już od kilku lat :)

W tym miejscu nie miałem na myśli wymierania gry, ale to też fakt. 

Zmiana teamu jest mało istotna ponieważ jest to serwer na zasadzie FFA i mało istotne jest czy wygramy czy przegramy, gramy głownie dla siebie i swoich umiejętności, lecz tutaj również sprawdzę ustawienia pluginu i spróbuję to zablokować.

W momencie, w którym gracz przechodzi do dominującego teamu to po prostu robi sobie łatwiej, by mocniejsi gracze go nie zabili. Tym bardziej skoro to jest server ffa i nie ma znaczenia kto wygra, nie powinno się skakać miedzy teamami by osiągnąć lepszy rezultat :P 

Plugin na niestandardowy pojedynek gdy zostanie sytuacja 1v1 to kwestia poszperania, można znaleźć inny. Spróbuję na spokojnie za tym popatrzeć jutro i dodać alternatywe w editcie. 

Myślę, że samo sukcesywne dodawanie map raz na jakiś czas i kasowanie jakiś starszych, lub czasowe ich wyłączanie z obiegu na pewno wniesie trochę świeżości i ściągnie na server fanów innych klasycznych map :) Kwestia Vipa to oczywiście tylko luźna propozycja, mi na tym nie zależy, ale kilka osób by się znalazło chętnych na jakiś niestandardowy model lub opcje wyboru konkretnego modelu z tych już standardowych.

Dodatkowo jest jeszcze problem warty rozwiązania, który pojawia się od jakiegoś czasu w sumie chyba na wszystkich serverach. Mianowicie po zmianie mapy, ładuje się ta sama wcześniej grana mapa na moment, dopiero gdy poprzednia mapa załaduje się drugi raz to ta właściwa, wybrana w głosowaniu się ładuje. Taki szczegół, ale irytujący xD

76561198119374316.png

#4  Bulgarian

Bulgarian

No-Life

• 10078 postów

Napisany 08 maj 2019 - 23:08

Dodatkowo jest jeszcze problem warty rozwiązania, który pojawia się od jakiegoś czasu w sumie chyba na wszystkich serverach. Mianowicie po zmianie mapy, ładuje się ta sama wcześniej grana mapa na moment, dopiero gdy poprzednia mapa załaduje się drugi raz to ta właściwa, wybrana w głosowaniu się ładuje. Taki szczegół, ale irytujący xD

CS:GO w jakimś update popsuło coś i każdy ogarnięty serwer ma plugin, który powoduje specyficzną zmianę mapy aby ludzie nie dostawali CRASH. Niestety tak być musi chyba, że kiedyś łaskawe VALVE się ogarnie w co wątpię. I problem z ładowaniem się ponownie tej samej mapy występuje tylko na słabych sprzętach, ja osobiście tak nie mam ale wiem, że są osoby, które tak mają. Niestety nic z czym jesteśmy w stanie zawalczyć.

bulgarytobe.png

#5  AbbadoN

AbbadoN

Wschodząca Gwiazda

• 77 postów

Napisany 08 maj 2019 - 23:15

Znaczy to nie wygląda tak, że ta mapa się tylko ładuje. Mapa się odpala iz reguły może na nią wejść pierwsza osoba do drużyny i normalnie słychać komunikacje głosową, bulwers tej osoby, widać czat i osoby, które się połaczyły [Apollyon dołącza do widzów ec.]. Dopiero po chwili odpala się ta właściwa i nie jest to kwestia jednej osoby, cały server prawie się tak ładuje. Nie wystepuje to po każdej mapie, ale dosyć często i nie spotkałem się z tym na innej serverowni.

76561198119374316.png

#6  Bulgarian

Bulgarian

No-Life

• 10078 postów

Napisany 12 maj 2019 - 11:39

Znaczy to nie wygląda tak, że ta mapa się tylko ładuje. Mapa się odpala iz reguły może na nią wejść pierwsza osoba do drużyny i normalnie słychać komunikacje głosową, bulwers tej osoby, widać czat i osoby, które się połaczyły [Apollyon dołącza do widzów ec.]. Dopiero po chwili odpala się ta właściwa i nie jest to kwestia jednej osoby, cały server prawie się tak ładuje. Nie wystepuje to po każdej mapie, ale dosyć często i nie spotkałem się z tym na innej serverowni.

Dziwne, wszystkie nasze serwery korzystają z tego samego pluginu od zmiany map, i pierwszy raz słyszę aby to było problematyczne. Wiem, że czasami wczytuje dłużej mape ale nigdy nie słyszałem o czymś takim, że ktoś ładuje się na poprzednią mape. Poza tym nie chcę rezygnować z pluginu, który naprawia crashe Klienta gry podczas zmiany mapy. A chyba bardziej bulwersuje crash gry niż dłuższa zmiana mapy.

Poszperałem i na dniach dodam coś takiego jak PKT za noscope, dogram więcej map. Co do pluginu o trafieniu noscope, tutaj być może też coś da się zrobić sprawdzę to gdy będę dodawał pkt za noscope.

Edit: Dodane zostały PKT za noscope oraz za Pierwszą Krew... Jak coś jeszcze fajnego ogarnę dogram.

Temat Zamykam.

bulgarytobe.png

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników